Fethiye'de Bilinen Bazı Plajlar ve Özellikleri


Kaputaş Plajı:

Kaputaş plajı Kalkan ve Kaş arasında , Kalkana 7 km mesafede, yol mesafesinden oldukça aşağıda olan bir plaj olup, kum ve çakıl karışımı bir kumsalı ile size Akdeniz in tüm renklerini sunan bir plajdır. Tabi ki Yol seviyesinden aşağıda olması sebebi ile merdivenlerden inerek ulaşabileceğiniz plajda yorulunca aynı merdivenleri tekrar çıkmak oldukça zor gelir. Ama gerçekten çektiğiniz zahmete değecektir. Turkuaz mavisi denizi ile ve köpük gibi dalgaları ile mükemmel bir zevk sunacaktır sizlere.

Patara Plajı:

Akdeniz Üniversitesi'nden Prof. Fahri Işık ve ekibi tarafından 1988 yılından beri kazıları sürdürülen Patara antik kenti, arkeolojik ve tarihsel değerlerinin yanında Akdeniz kaplumbağaları Caretta-Carettaların milyonlarca yıldır yumurtalarını bırakıp yavruladıkları ender sahillerden biri olması ile de ayrı bir doğasal öneme sahiptir.

Çalış Plajı:

Fethiye merkezine yaklaşık 4 km demek artık yanlış olur diye düşünüyorum çünkü Çalış plajı ile Fethiye arası hızla artan yapılaşma nedeniyle artık bir bütün haline gelmiştir. Yerli halkın ve turistlerin en çok ilgi gösterdiği Çalış Plajı uzun bir kumsala sahip olduğu gibi konaklama, gece hayatı ile de beğenilmektedir. Aslında Çalış Plajı`nı 2 ayrı plaj olarak ele almak daha mantıklı olur. Birincisi kumlu olan plaj Çalış merkezinden başlamakta ve yaklaşık 3 km kadar devam etmektedir.

Gemile Plajı:

Fethiye'den Kayaköy'e varınca güneye doğru yönelip tam gaz Gemiler yoluna gireceksiniz. Çam ağaçlarının arasından yavaş yavaş süzülürsünüz Gemiler koyuna. Koya inmeden düzlükteki çamların arasından batıya doğru bir yol sapar bu yol Afkula manastırına gider. Aracınızla yaklaşık 1km gidildikten sora aracınızı bırakıp yaklaşık 20 dakika sonra kayalıklara ulaşırsınız. Burada önünüz alabildiğine açık bir denizle karşılaşırsınız. İşte tam karşınızda Afkula Manastırı bulunmaktadır. Afkula manastırı su sarnıçları ve odalardan oluşmuş tamamen kaya oyularak yapılmış bir manastırdır. Hıristiyan din adamları büyük ihtimal Allah'a yalvarmak için böyle ısız bir bölgeyi seçmişlerdir. Afkula manastırından ayrıldıktan sonra Gemiler koyuna ineceğiz buraya inerken acele etmeyin zaten yol size izin vermez eğer fotoğraf makineniz varsa bol bol manzara çekin. Koya indikten sonra bir gemiyle hem Gemiler adasını hem de irili ufaklı koyları gezin. Geziniz çok güzel geçecek hayat boyu unutmazlarınız içinde olacaktır. Onun bildiği sakin köşelerden birine çeksin ve beklesin. Büyük olasılıkla Caretta Carettaları görebileceksiniz. Canınız havyar mı çekti. Doğru yere geldiniz. Dalyan adı üstünde balık çiftliği demek. Irmağın içinde sağlı sollu havyar merkezlerini göreceksiniz. Büyük şehirlere nazaran çok ucuz ve taze.

Katrancı Plajı:

Katrancı Koyunun Fethiye'ye uzaklığı 16 km. Kamp alanı Fethiye kara yoluna bir km içersinde bulunuyor. Kamp alanına hakim manzarasını karayolunun kullananların rahatlıkla görebilmesi için karayolları bu sahayı düzenleyerek seyir terası haline getirmiş. Araçlar yoldan çıkarak bu cep bölümünde hem dinleniyor hem de koyun doyumsuz manzarasını izliyorlar. Kamp alanı içinden yaz mevsimi boyunca yarım saatte bir Fethiye'ye servis kalkıyor. (2003 yılı içinde kişi başı 2 milyon TL) En son servis Katrancıdan 20.20, Fethiye'den 24.00 saatlerinde yapılıyor.

Günlüklü Plajı:

Günlüklü, İşletmemize 7 km uzaklıkta bulunan şirin bir koydur. Fethiye Dalaman yolu üzerinde denize doğru 1 km içeridedir. Günlüklü ismini günlük ağaçlarından alır. Bu ağaçlar ilaç ve parfüm yapımında kullanılmakta olup çok ender bulunan ağaçlardır. Emin olmamakla beraber sanıyorum ki dünyada bir tek Kanada'da, California'da ve Fethiye'de yetişmektedir. Uçsuz bucaksız günlük ağacı ormanının içinde bir kamp alanı vardır. Duş wc elektrik gibi temel ihtiyaçları sunulmaktadır. Çadırlarda kalınabildiği gibi karavanla da kalınabilme imkanı vardır. Ormanın tertemiz havası, günlük ağaçlarının harika kokusu, o muhteşem deniz manzarası ile unutulması zor onları yaşatır.


Online Yardım ! (Aktif)
Sorularınızı anlık olarak cevaplandırıyoruz.


Odalarımız

İki Kişilik Oda (Fiyat : 240 TL)

Odamız 2 kişilik olup, 1 tane çift kişilik yatak bulunmaktadır.

Kahvaltı dahildir.


Geniş Aile Odası (Fiyat : 360 TL)

Odamız 3 kişilik olup, 1 adet çift kişilik yatak ve 1 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.

Kahvaltı dahildir.


1+1 Özel Aile Odası (Fiyat : 500 TL)

Odamız 4 kişilik olup, 1 odada 1 adet çift kişilik yatak, diğer odada 2 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.

Kahvaltı dahildir.


Süit Aile Odası (Fiyat : 500 TL)

Odamız 4 kişilik olup, 1 odada çift kişilik yatak, diğer odada 2 adet tek kişilik yatak bulunmaktadır.

Kahvaltı dahildir.© 2019 Osko Villa Pansiyon - Fethiye (www.oskovilla.com)
Her Hakkı Saklıdır.